Penzion 33

Menu

Sportovní aktivity

Karlovy Vary nabízí vyžití nejen kulturní, ale také sportovní. Už od nepaměti se tu lázeňská smetánka scházela u příležitosti různých dostihů, turnajů i jiných utkání. Většina sportovišť si zachovala svůj význam dodnes a přibyly i nové sportovní areály.

Golfová hřiště

V Karlových Varech a jejich bezprostřední blízkosti najdete hned 3 golfová hřiště – Golf Resort Karlovy Vary  (18 jamek), Astoria Golf Club Cihelny (18 jamek) a Golf & Racing Club Karlovy Vary (18 jamek s 9 odpališti). Dalších 7 se jich nachází do 60 km od města. Není divu, že je Karlovarsko vyhledávanou golfovou destinací.

Golf & Horse Resort

Tenisové kurty

I tenis patřil již v minulosti k oblíbeným lázeňským kratochvílím. Kromě hotelových kurtů zpřístupněných veřejnosti (např. v hotelu Imperial) můžete využít venkovní i kryté kurty v Gejzírparku  v nedaleké Březové nebo třeba v areálu přírodního koupaliště Rolava.

Gejzírpark Březová u Karlových Varů

Bazény a přírodní koupaliště

Pokud zatoužíte po plavání, máte několik možností a to jak v zimě, tak i v létě. Bazén hotelu Thermal, který je z ⅓ napuštěn vodou z Vřídla, je vám k dispozici celoročně. I přesto, že není krytý, nabízí i v zimních měsících příjemně teplou vodu (dočasně mimo provoz). Krytý bazén i s relaxační zónou, saunou a dětským bazénkem najdete v Alžbětiných lázních. Obdobně vybavený bazén s tobogánem najdete v areálu KV Areny v městské část Tuhnice. Příznivcům přírodních koupališť je k dispozici sportovní areál Rolava.

Bazénové centrum - KV Arena

Turistika, cykloturistika

Karlovy Vary jsou obklopeny rozlehlými lázeňskými lesy, které slouží návštěvníkům jako příjemné místo procházek. Díky více než 130 km upravených stezek s různou obtížností jsou přístupné opravdu každému a bývají často doporučovány i lázeňskými lékaři jako “terénní kúra”. Na túru se do nich můžete vypravit pěšky i na kole. Další desítky kilometrů turistických tras a cyklostezek jsou Vám k dispozici v blízkém i vzdálenějším okolí. Vypravte se třeba do blízkých Krušných hor! Oblíbená stezka vede také do nedalekého Lokte, kde můžete navštívit středověký hrad. V Karlových Varech i jejich okolí najdete také četné naučné stezky.

Další sportovní aktivity

V již zmíněném areálu Rolava můžete dále využít kromě zmíněných tenisových kurtů a koupaliště i dráhu pro in-line bruslaře, kurty na beach volejbal, dětské hřiště, hřiště na petanque, venkovní šachy.

Volnočasový areál Rolava