Penzion 33

Menu

Zajímavosti v okolí

Loket nad Ohří

Loket leží asi 13 km od Karlových Varů a kromě středověkého hradu ze 13. století se pyšní krásnou památkovou zónou v okolí náměstí. Hrad, který je návštěvníkům přístupný celoročně, nabízí hned několik zajímavých expozic včetně výstavy útrpného práva v hradním sklepení.

Bečov nad Teplou

Ve 27 km vzdáleném Bečově najdete jednu z nejnavštěvovanějších památek Karlovarska. Jedná se o areál hradu a zámku Bečov. Kromě historických interiérů a krásných zahrad tu najdete druhou nejcennější šperkařskou památku České republiky – Relikviář sv. Maura. O zajímavé historii tohoto jedinečného zámeckého exponátu vypráví jeden z návštěvnických okruhů.

Ostrov

Asi 12 km vzdálený Ostrov láká především unikátním církevním areálem zvaným Posvátný okrsek. Bývalý areál piaristického gymnázia s klášterem prošel v nedávné době celkovou rekonstrukcí a láká na zajímavou prohlídku. V jeho sousedství najdete také krásný zámecký park s galerií umění umístěné v Letohrádku, farní kostel sv. Michaela nebo  Ekoncentrum s veřejně přístupnou expozicí domácích i exotických zvířat.

Cheb

Do historického města Cheb dojedete po dálnici cca za 30 minut. Město staré více než 950 let nabízí turistům mnoho zajímavého. Zdejší hrad, unikátní štaufská falc, pochází už z poloviny 12. století. K oblíbeným památkám patří také  Špalíček – soubor historických měšťanských domů na náměstí Jiřího z Poděbrad, kostel sv. Mikuláše nebo Františkánský klášter s krásnou křížovou chodbou. Historicky cenných památek však najdete v centru města mnohem více.

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně leží asi 54 km od Karlových Varů a nabízejí lázeňskou léčbu založenou na využívání místních přírodních léčivých zdrojů se zaměřením na ledviny a močové cesty. Stejně jako v Karlových Varech tu najdete lázeňskou promenádu lemovanou kolonádami a dalšími lázeňskými historicky cennými budovami. Nachází se tu také zpívající fontána, která od jara do podzimu láká návštěvníky na promyšlenou choreografii vody, hudby a za tmy i světla. Oblíbeným výletním místem je také Park Boheminium, kde najdete věrné zmenšeniny významných českých památek v poměru 1:25 oproti originálu.

Františkovy Lázně

Dalším významným lázeňským městem v blízkosti Karlových Varů jsou Františkovy Lázně. Cesta sem je dlouhá asi 48 km. Kromě krásné lázeňské zóny plné upravených parků a historických staveb  postavených především v duchu klasicismu a empíru tu najdete také oblíbený aquapark Aquaforum Františkovy Lázně. Nedaleko Františkových Lázní se také nachází jedno z golfových hřišť – Golf Resort Franzensbad – Hazlov.