Penzion 33

Menu

Kulturní vyžití

Historie Karlových Varů je skutečně bohatá. Město samo je staré více než 650 let a osídlení této oblasti je doloženo již dávno před založením města Karlem IV. O tom nejzajímavějším z historie pojednává nejedna expozice místních muzeí a galerií. Nechybí ani oblíbené exkurzní trasy.

Karlovy Vary

Muzeum Karlovy Vary

Stálá expozice karlovarského muzea pojednává o dějinách a přírodě Karlových Varů se zvláštním poukazem na rozvoj lázeňství. Její součástí jsou exponáty z živé i neživé přírody, archeologické nálezy, cenné plastiky, předměty dokládající práci slavných karlovarských lékařů i pobyty významných návštěvníků, ukázky tradičních karlovarských řemesel a další.

Jan Becher Muzeum

Muzeum známého karlovarského bylinného likéru Becherovka se nachází v někdejší výrobně v centru Karlových Varů. Během prohlídky vyslechnete zajímavý výklad průvodce a navštívíte původní výrobní prostory, prohlédnete si významné předměty z historie Becherovky a zhlédnete krátký film. Nechybí ani ochutnávka v muzejním baru.

Jan Becher Muzeum

Návštěvnické centrum Moser

Návštěvnické centrum Moser nabízí pohled do historie jedné z nejvýznamnějších karlovarských firem – sklárny Moser. Její výrobky z křišťálového skla si získaly skvělou pověst po celém světě. Kromě expozice sklářského muzea si můžete prohlédnout během exkurze sklářkou hutí a nahlédnout tak přímo do výroby. Hotové výrobky pak lze zakoupit v místní prodejně.

Exkurze do podzemí Vřídla

Další zajímavou exkurzi nabízí podzemí Vřídelní kolonády. Kromě prostor pro čerpání a tepelnou úpravu Vřídelní vody tu najdete také místnosti pro výrobu tradičních karlovarských růží “porostlých” vřídlovcem. Exkurze pak pokračuje k podzemním vývěrům minerální vody, sbírce minerálů, vzácných organismů atd.

Vřídlo

Galerie umění Karlovy Vary

Galerie umění nabízí ve své stálé expozici nejvýznamnější a nejcennější umělecká díla českých autorů. Obrazy a sochy významných umělců zde galerie shromažďuje již od roku 1953. Kromě stálé expozice můžete navštívit také různě zaměřené krátkodobé výstavy.

Interaktivní galerie Becherova vila

Becherova vila, někdejší sídlo rodiny Becherů, je již několik let pobočkou Galerie umění Karlovy Vary. Najdete tu expozici věnovanou životu rodiny Becherů. Pořádají se tu také různé výstavy a zajímavé workshopy.